Do kin se pomalu pomaloučku vracejí diváci. Zahraniční producenti většinou odložili premiéry očekávaných filmových hitů na podzim, zimu či na neurčito, ale čeští tvůrci jsou odvážnější, jistě i proto, že znají vkus našich diváků a jejich přednostní zájem o české filmy. Nabízíme vám tentokrát rekordních 15 projekcí domácích snímků různých žánrů!

Zbývající zahraniční filmy ale budou stát za to! Jedná se o tři odložené premiéry – akční thriller Tenet, což je novinka režiséra Ch. Nolana, špionážní drama Kingsman: První mise a dobrodružné fantasy Mulan, vyprávějící starou čínskou legendu o dívce převlečené za chlapce, která šla do armády za svého otce.  Romantická britsko-italská komedie Vzpomínky na Itálii se skvělým L. Neesonem v hlavní roli a americká komedie s osvědčeným R. De Nirem a stále krásnou U. Thurman Děda, postrach rodiny vás určitě pobaví a nezklamou. Děti zveme na dojemný animovaný příběh Hurá do džungle.

Z českých filmů mají v září u nás v kině premiéru komedie Bábovky podle knihy R. Třeštíkové a Ženská pomsta a dále hraná pohádka Princezna zakletá v čase. Dokument horolezkyně Kláry Kolouchové o jejím výstupu na slavnou osmitisícovku má název K2 vlastní cestou. Večerníček slaví letos 55 let, a tak si ho připomeneme pásmem jeho známých pohádek Za kamarády z televize.

Ve středu dopoledne budeme promítat velmi úspěšné, ale koronavirovou krizí bohužel předčasně zastavené Vlastníky a komedii Chlap na střídačku.

V pondělí 28. září je státní svátek, kino promítat nebude, ale o den dřív, v neděli 27. září, vám nabídneme dvojprogramdopoledne od 10 h bude pro děti animované večerníčkové pásmo a večer od 20 h nová česká komedie Bábovky s O. Vetchým v hlavní roli.

Součástí zářijového programu jsou dvě přednášky. První bude cestopisná, tentokrát výjimečně v pátek 18. září. Přivítáme známého cestovatele, pana Jiřího Kolbabu, v jeho diashow Fotograf: Splněný sen. Druhá bude přednáška o bezpečnostních hrozbách v současném světě. Vystoupí na ní náš přední odborník na bezpečnost Andor Šándor a bude to v úterý 29. září. Obě přednášky začínají v 18 hodin.

Na závěr ještě upozorňujeme na návrat k předprázdninovým promítacím časům, tedy středy a čtvrtky začínáme od 19 hodin a neděle od 15 hodin.

Těšíme se na vás v kině!