Minulé dva roky nebyly pro nikoho z nás nijak veselé. Kultura byla a je díky opatřením Ministerstva zdravotnictví jedním z nejpostiženějších odvětví národního hospodářství. Naše kino bylo uzavřeno od 11. října 2020 do 11. června 2021. Po osmi měsících jsme tedy konečně otevřeli, diváci se začali pomalu vracet, ale návštěvnost ve srovnání s nejúspěšnějším rokem 2019 byla výrazně menší. Filmová nabídka nebyla malá ani špatná, ale strach a vládní omezení udělaly své. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem divákům, kteří i přesto přišli a svou návštěvou nás podpořili.

V loňském roce kino navštívilo cca 6.000 diváků, v r. 2020 to bylo 5.200. Oproti roku 2019 je to pouze třetinová návštěvnost.

Nejnavštěvovanější filmy byly letos komedie Prvok, Šampon, Tečka a Karel, dokument Karel a životopisný snímek Zátopek. A hned za nimi se umístil jeden z nejkrásnějších českých animovaných filmů posledních let Myši patří do nebe. Ze zahraničních filmů byl nejúspěšnější americký animovaný snímek pro děti Tlapková patrola ve filmu (211 diváků).

 

 

Přehled nejúspěšnějších filmů v našem kině v r. 2021:

Prvok, Šampon, Tečka a Karel (česká komedie) – 10 projekcí – 792 diváků

Karel (český dokument) – 10 projekcí – 779 diváků

Zátopek (český životopisný film) – 8 projekcí – 622 diváků

Myši patří do nebe (český animovaný film) – 7 projekcí – 617 diváků

Matky (česká komedie) – 7 projekcí – 379 diváků

Gump – pes, který naučil lidi žít (český film) – 6 projekcí – 266 diváků

Děkujeme vám všem, kteří jste v minulém a předminulém roce navštívili naše kino! Věříme, že i letos nám přes všechny těžkosti, které nás zřejmě ještě čekají, zachováte přízeň. Do kin vstoupí spousta skvělých filmů, distributoři je nechtějí stále odkládat na neurčito.

Těšíme se na vás v roce 2022 a všechny nabízené filmy také!