Není každý den posvícení, jak říká staré přísloví, a to platí jak v soukromí, tak v práci. Letošní rok byl pro naše kino velmi neveselý a protože znovuotevření není v dohledu, přinášíme vám už nyní jeho výsledky za tento rok.

Kino v letošním roce hrálo pouze od 1. ledna do 8. března a poté od 14. května do 11. října. Odehrálo 163 projekcí (v běžných letech to bývá kolem 300), které navštívilo 4.644 diváků, z toho v lednu a únoru 2.848.

Nejnavštěvovanější filmy byly Vlastníci, Příliš osobní známost, Chlap na střídačku, Tlapková patrola 2 a V síti. Všechny tyto filmy měly vysokou návštěvnost pouze v lednu a únoru. V průběhu dalších měsíců se jen dva filmy přiblížily hranici 100 diváků na projekci - Šarlatán a Bábovky. Kromě Tlapkové patroly 2 se tedy vesměs jednalo o české filmy, většinou komedie.

Z cestovatelských a jiných naplánovaných přednášek jsme stihli realizovat čtyři - mohli jste přijít na přednášku o Indonésii a Skotsku a na podzim na diashow J. Kolbaby a besedu s A. Šándorem o bezpečnostních hrozbách.

V příštím a následujícím roce, až dojde k uvolnění vládních opatření, čeká diváky obrovská “nálož” nových titulů, stále odkládaných premiér. Data se mohou měnit, u některých filmů dosud nejsou známá. Můžete je sledovat na internetové stránce www.csfd.cz, Kino - premiéry.

Zatím si užívejme alespoň předvánoční televizní nabídku! Do nového roku vám přejeme především zdraví a těšíme se na vás co nejdříve v kině!