Světově uznávaný kaskadér a herec Petr Jákl (nar. 1973) se ve filmu Jan Žižka ujal role producenta, scénáristy i režiséra a po 12 letech příprav a 56 natáčecích dnech vznikl zatím nejdražší český velkofilm. Natáčel se celý v Česku na těch nejkrásnějších místech středních a jižních Čech a vzhledem k velké účasti zahraničních herců a amerického spoluproducenta jde do kin v dabované i titulkované verzi. Bude mít zároveň premiéru v Česku i v USA. Odehrává se v r. 1402, v době mládí Jana Žižky, a kromě jiného ukazuje jeho první vojevůdcovské úspěchy.

Nabídneme vám i řadu dalších nových českých filmů. Komedie Velká premiéra popisuje přípravu divadelního představení, které ale skončí jinak, než se čekalo. Film Slovo je o manželích, kteří se za všech okolností snaží dodržet slib, který si dali před oltářem. Oba tyto filmy měly premiéru na letošním MFF Karlovy Vary.

Psychologické drama Arvéd vypráví životní příběh muže, který spolupracoval s nacisty i komunisty, ale nakonec stejně zemřel ve vězení. Byl uveden v premiéře letos v srpnu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Neobvyklá komedie Indián s K. Rodenem v hlavní roli je o muži posedlém penězi, do kterého se vtělí duch indiánského náčelníka a začíná ho přesvědčovat o jiných hodnotách.

Romantický snímek Buko režisérky A. Nellis (Sedmero krkavců, Revival, Výlet) má podobné téma jako předchozí film – starší žena se začne starat o vysloužilého cirkusového koně Buka, což jí změní její zaběhnutý životní styl.

Dětský animovaný film Cesta do Tvojzemí je o malém chlapci a jeho dobrodružstvích v kouzelné zemi. Tento snímek měl premiéru na letošním MFF pro děti a mládež ve Zlíně.

Ze zahraničních titulů upozorňujeme na korejský film Podezřelá o vztahu mezi detektivem a ženou podezřelou z vraždy manžela, který získal cenu za nejlepší režii na letošním MFF v Cannes. Drama podle skutečné události Minamata s J. Deppem v hlavní roli fotografa ukazuje jeho snahu zdokumentovat zdravotní následky otravy rtutí. Ta unikla do odpadních vod z malé japonské chemičky a její následky nejsou vyřešeny dodnes. V romantické komedii Vstupenka do ráje uvidíte J. Robertsovou a G. Clooneyho (znáte z Dannyho parťáků) jako bývalé manžele, kteří se snaží uchránit svou dceru před stejnou chybou, jakou kdysi udělali oni.

Na dvě dopolední projekce jsme připravili snímky Řekni to psem a Prezidentka.

V úterý 20. září 2022 od 17 hodin proběhne v kině akce o svobodném (sebeřízeném) vzdělávání. Její součástí bude dokumentární film Svobodné děti a poté beseda k tématu.

V úterý 27. září 2022 od 18 hodin vás pozveme na další exkluzivní akci. Bude to cestopisná přednáška s projekcí filmu o českém horolezectví Chrousti na písku i velehorách. Je to autorský film a po jeho skončení proběhne beseda s jeho tvůrci a pamětníky.

Věříme, že si z našeho programu všichni něco vyberete, a těšíme se na vás v kině!