Časy nedobré návštěvnosti kinosálů stále trvají, a tak distributoři posouvali a stále posouvají data premiér - nechtějí ještě pouštět na veřejnost filmové trháky, od kterých očekávají velké zisky. Týká se to např. amerického fantasy Mulan (původní termín premiéry 26. března, nyní posunuto na neurčito) či novinky Ch. Nolana Tenet (ta byla posunuta na konec srpna, u nás film uvidíte v září). Stejný osud potkal animované hity jako Spongebob: Houba na útěku nebo Mimoni: Padouch přichází, které měly jít do kin teď v létě. Takových filmů je mnohem více… výčet by byl dlouhý.

I přesto zůstalo v srpnové filmové nabídce hodně zajímavých titulů a v kombinaci s filmy z minulých měsíců jsme se snažili vybrat pro vás to nejlepší. České novinky Šarlatán a Štěstí je krásná věc uvedeme koncem srpna. Dále uvidíte několik nekomerčních snímků a dokumentů. Bude to např. francouzská komedie Raoul Taburin z krásného prostředí Provence o cyklomechanikovi a jeho překvapivém tajemství, či německá komedie Téměř dokonalá tajemství o skupině přátel, která se rozhodne při společné večeři sdílet všechny své smsky a hovory. Dokument Psí láska je o české musherce Janě Henychové a jejím spřežení sibiřských huskies, se kterými absolvovala řadu dálkových závodů psích spřežení. Další dokument je věnován hudební a muzikantské československé legendě Miroslavu Žbirkovi a má název Meky.

Pro děti je připravený z června odložený film Lassie se vrací, nová animovaná komedie Scoob! o známém geniálním psím detektivovi Scooby-Doo a jeho přátelích a animovaný film o malé pandě s názvem Velké dobrodružství malé pandy. Poslední animovanou novinkou budou Křupaví mazlíčci koncem srpna.

Připomínáme ještě opakování životopisného dramatu Havel o životě našeho bývalého prezidenta ještě před jeho vstupem do politiky a další verzi filmu V síti 18+, tentokrát necenzurovanou – uvidíte vše, co mohly vidět i děti na internetu. Rozostřené zůstanou bohužel jen tváře stále trestu unikajících „predátorů“… Budete mít také poslední možnost přijít do kina na Le Mans 66 – hrajeme 19. srpna, v poslední den platné licence!

Po obnovené premiéře Samotářů, kterou jsme uvedli v červenci, vám promítneme ještě obnovenou premiéru kultovního snímku Kouř – ta je dokonce po 30 letech! Další obnovenou premiéru bude mít legendární Počátek z r. 2010 od Ch. Nolana (ten měl předcházet premiéře Tenet).

Doporučujeme vám hudební a taneční show irské skupiny Riverdance pod názvem Riverdence 25: Výroční show. Bohem nadaný americký tanečník M. Flatley měl s tímto představením v r. 1995 v Dublinu obrovský úspěch a rok poté na něj navázal fenomenálním projektem Lord of Dance. Irské hudební rytmy a ohromující výkony všech vystupujících tanečníků na filmovém plátně vám přinesou zážitek jak z živého vystoupení!

Věříme, že si znovu najdete cestu do našeho kina, a moc se na to těšíme!