Poslední měsíc v roce přinášíme pestrou nabídku filmů všeho druhu. Z českých filmů vás pozveme na pokračování rodinné komedie Tady hlídám já s názvem Tady hlídáme my. Má premiéru hned na začátku prosince. Kromě mnoha psů v ní uvidíte stejné hlavní hrdiny jako v prvním díle (L. Vaculík, J. Ježková). Provozovaný šumavský penzion ale zanedbávají, až se do toho vloží jejich dcera a přejmenuje ho na Penzion pro pejsky… a jejich páníčky! A prosperita je zaručena.

Česká komedie Šťastný nový rok z předminulého roku má také pokračování. Jmenuje se Šťastný nový rok 2: Dobro došli a uvedeme ji v premiéře na Silvestra v podvečer se sklenkou šampusu na přivítanou!

V neděli 5. prosince 2021, v den mikulášské nadílky, hrajeme již dopoledne od 10 hodin pásmo českých animovaných pohádek pro nejmenší děti O čertovi a jiné vánoční pohádky.

Další díl o pavoučím muži má název Spider-Man: Bez domova. Bývalý nesmělý student Peter Parker, nyní Spider-Man (T. Holland) si tak zvykl na svůj druhý život superhrdiny, že začíná mít problémy a rozhodl se proto poradit s Doctorem Strangem (B. Cumberbatch). Premiéru má před Vánocemi kultovní sci-fi Matrix s názvem The Matrix Resurrections, pozveme vás na něj den před Silvestrem.

Legendární režisér S. Spielberg uvádí do kin remake filmového muzikálu L. Bernsteina z r. 1961 West Side Story. Příběh Romea a Julie přenesený do ulic New Yorku už 60 let okouzluje diváky divadel i kin. Další vynikající režisér R. Scott natočil životopisný příběh Klan Gucci o italské módní návrhářské rodině, plný šokujících událostí od podvodů až po vraždu. Také výborné herecké obsazení (Lady Gaga, A. Driver, Al Pacino a další) slibuje kvalitní filmový zážitek. Poprvé je do českých kin uveden slavný japonský animovaný film z r. 1988 Můj soused Totoro. Je to příběh dvou dívek a lesního ducha Totora. Promítneme ho i v našem kině těsně před vánočními svátky.

Pokud se zajímáte o historii, doporučuje vám dokument ukrajinského režiséra V. Majnského s názvem Gorbačov. Ráj. Je o muži, který se pokusil zreformovat socialismus v Sovětském svazu. Stál za uvolněním mnoha evropských zemí včetně naší za sovětského vlivu, za koncem studené války, když v listopadu 1989 padla Berlínská zeď, i za rozpadem Sovětského svazu v r. 1991.

Prosincová cestopisná přednáška bude tentokrát zaměřena sportovně. Vystoupí v ní cyklista Daniel Polman a bude vyprávět o tom, jak zvládl v USA nejdelší a nejtěžší silniční cyklomaratón světa Race Across America. Nebude divákům promítat fotografie, ale téměř hodinový film z tohoto závodu, přidá přednášku a na závěr besedu s diváky. Na tuto akci můžete přijít v úterý 14. prosince 2021 od 18.30 hodin.

Dvě prosincové středy dopoledne uvidíte filmy Jedině Tereza a velmi oblíbený Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Poslední promítání před vánočními svátky bude ve čtvrtek 23. prosince 2021. O svátcích nehrajeme a pokračujeme až od 29. do 31. prosince 2021. Na Nový rok opět nepromítáme, ale v neděli 2. ledna 2022 pozveme děti před návratem do škol na nový animovaný film Zpívej 2.

Přejeme všem našim divákům a příznivcům krásné Vánoce a v novém roce lepší časy, než byly v minulých dvou letech. Budeme rádi, když našemu kinu zachováte přízeň, ať budou jakákoli omezení. Děkujeme vám!