Do posledního měsíce roku vstoupíme na první adventní neděli 1. prosince starou, ale stále krásnou českou animovanou pohádkou bratří Čapků Povídání o pejskovi a kočičce. Hrajeme již od 10 h dopoledne, aby děti stihly odpolední rozsvěcení vánočního stromu na náměstí.

A pak vás již budeme zvát na novinky! Z české produkce to bude komedie Špindl 2, která je pokračováním loňského stejnojmenného filmu, a uvidíte tam i řadu stejných postav. Koncem prosince to bude film ze stejného prostředí s názvem Šťastný nový rok. Oba filmy mají podobný námět – parta přátel zažívá na horách různá, hlavně romantická dobrodružství. Na oba tyto snímky vás pozveme i na Silvestra!

Pro děti přichází do kin již třetí celovečerní animovaný film o dvou nešikovných kamarádech Patovi a Matovi s názvem Pat a Mat: Kutilské příhody. O vánočních prázdninách pak pro děti připravujeme novou českou pohádku Z. Trošky Zakleté pírko – hrajeme hned začátkem ledna 2020. Také oblíbený akční film Jumanji má pokračování – Jumanji: Další level se opět odehrává v prostředí počítačové hry.

Fanoušci Star Wars určitě napjatě čekají na závěr celé ságy. Deváté pokračování s názvem Star Wars: Vzestup Skywalkera má premiéru 19. prosince 2019, ale my jsme se tentokrát rozhodli upustit od půlnoční premiéry (v noci do kina přijdou opravdu jen ti nejstatečnější) a raději vás pozveme na předpremiéru o den dřív a v rozumném čase – hrajeme tedy ve středu 18. prosince 2019 od 19 hodin. Bude to ve formátu 2D s českými titulky. Do konce roku uvidíte ještě dvě reprízy, již s dabingem.

Italsko-francouzský životopisný krimithriller První zrádce je o prvním zrádci italské mafie T. Buscettovi, který podal soudu podrobné informace o mafiánské organizaci Cosa Nostra, což ji velmi poškodilo. Rekonstrukce historického soudního procesu se sicilskými mafiánskými bossi, který vedl soudce Falcone v letech 1986-87, je skvěle natočená a na konci doplněná reálnými záběry. Mafie se ovšem Falconemu pomstila – v r. 1992 soudce zahynul při atentátu, kdy mu byla do auta umístěna bomba. Film Itálie vyslala do soutěže o Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film.

Kanadský dokumentární film Antropocén: Epocha člověka ukazuje, jak člověk svou činností za několik set let výrazně mění zemské prostředí, a to většinou k horšímu. Filmaři natáčeli 4 roky ve 20 zemích světa.

Středeční dopolední projekce bude v prosinci jenom jedna, 11. prosince, a promítneme vám vynikající český dokument O. Sommerové Jiří Suchý: Lehce s životem se prát. Film je poctou tomuto zakladateli legendárního divadla Semafor, které letos slaví 60 let od svého vzniku. Je to také poslední film, ve kterém se objevil nedávno zesnulý Karel Gott.

Cestopisná přednáška bude věnovaná Maroku v úterý 3. prosince 2019 a vystoupí v ní cestovatelka a fotografka Pavla Bičíková.

Poslední promítání před vánočními svátky je v neděli 22. prosince 2019. O svátcích nehrajeme a pokračujeme víkendem od 27. do 29. prosince 2019. V pondělí 30. prosince opět nehrajeme, ale pozveme vás do kina na Silvestra, a to na dvojprogram! Po loňském silvestrovském fenomenálním úspěchu Bohemian Rhapsody budeme letos rádi v této tradici pokračovat i se sklenkou šampusu pro diváky před promítáním. Hrát budeme od 15 hodin Špindl 2 a od 18 hodin Šťastný nový rok.

Protože škola začíná dětem a studentům až v pondělí 6. ledna 2020, upozorňujeme již nyní na novou českou pohádku Z. Trošky Zakleté pírko. Hrajeme ji pro vás v premiéře v pátek 3. ledna večer a pak v neděli 5. ledna 2020 odpoledne.

Přejeme všem našim divákům a příznivcům krásné Vánoce a v novém roce ať se vám vše daří! Budeme rádi, když našemu kinu zachováte přízeň, a vynasnažíme se vymyslet pro vás co nejlepší filmový program!