Český dokument o sexuálním zneužívání nezletilých dívek prostřednictvím internetu má název V síti. O rozsahu a intenzitě těchto „aktivit“ nemá většina lidí ani ponětí a vzhledem k obrovskému nebezpečí tohoto fenoménu doporučujeme film především rodičům nezletilých dětí.  Další český snímek Šarlatán je příběh léčitele a bylinkáře Jana Mikoláška (1887-1973), který pomohl tisícům lidí, často známým politickým i kulturním osobnostem. Přesto byl režimem pronásledován a odsouzen. Film režírovala známá polská režisérka A. Holland (Hořící keř, Přes kosti mrtvých). V hlavní roli uvidíte Ivana Trojana a jeho syna Josefa. Divákům nabídneme i odlehčené téma – novou českou komedii z vinařského prostředí 3Bobule. Navazuje na dva předchozí díly a opět se v ní setkáme s T. Voříškovou a K. Hádkem, filmovými manželi a nyní i rodiči dvojčat.

Dále vás zveme na oceněný film Staříci o muži, který jede se svým kamarádem vykonat pomstu na prokurátorovi z politických procesů 50. let. V rolích „staříků“ excelují J. Schmitzer a L. Mrkvička. Film letos obdržel cenu české filmové kritiky a jistě obdrží 7. března 2020 i několik Českých lvů!

Ze zahraničních snímků upozorňujeme na válečnou satirickou komedii Králíček Jojo a na životopisný film Amundsen o známém norském polárníkovi a jeho soupeření s Angličany při dobývání jižního pólu. Promítneme vám také slovenský politický thriller Sviňa, který na Slovensku zaznamenal historicky nejúspěšnější premiérový víkend od roku 2000 s návštěvností skoro 100.000 diváků.

Jako poctu letošnímu neobvyklému, ale zcela zaslouženému vítězi filmových Oscarů uvádíme jihokorejský film Parazit – jako první v historii vyhlašování těchto cen (od roku 1929) získal cenu za nejlepší film a zároveň za nejlepší neanglicky mluvený film (kromě toho ještě za režii a scénář). Je to vtipný a divácky nepředvídatelný příběh s prvky thrilleru i černé komedie o chudé rodině, která chytře pronikne do rodiny bohaté.

Pro děti uvedeme v premiéře animovaný snímek Frčíme z magického prostředí světa elfů, kde se dva elfští bratři s pomocí kouzelné hole rozhodnou vrátit aspoň na jeden den mezi živé svého zemřelého otce. Dále vás zveme na norskou hranou pohádka Cesta za živou vodou, která je výborně natočená, plná pohádkových bytostí a napětí. Výjimečně působivé jsou záběry přírody, ale i kostýmy, hudba, masky, ale i neobvyklý děj. Určitě si film nenechte ujít!

Ve středu dopoledne vám promítneme české komedie Ženská na vrcholu a Šťastný nový rok. Upozorňujeme diváky, že vstupné bude už pouze jednotné a bude činit 60 Kč.

Březnová cestopisná přednáška má název Postřehy z Vietnamu a vystoupí s ní Milan Bureš (byl u nás před rokem s vyprávěním o Severní Koreji). Zveme vás na tuto akci v úterý 10. března 2020 od 18 hodin.

Dále vás zveme na cestopisnou přednášku organizovanou panem Karlem Štěpánkem na téma Cestování jako životní styl. Přijít na ni můžete v úterý 31. března 2020 od 18.30 hodin.