Únorový program kina je především ve znamení dvou filmů, kterým věnujeme víc jak čtvrtinu všech projekcí.

Nová česká komedie Ženy v běhu je osvěžující, vtipná a nesmírně přirozená hlavně díky výkonu čtyř hlavních hereček (Adamovská, Kostková, Kubařová, Boková) a Ondřeje Vetchého, který podle našeho názoru filmu zcela dominuje. Tento film si rozhodně nenechte ujít!

Snímek Bohemian Rhapsody byl v roce 2018 nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech a jako jediný překonal hranici návštěvnosti 1 milión diváků (bylo to 30. prosince 2018). Připomínáme, že takto vysoké návštěvnosti miliónu a více diváků dosáhly v českých kinech v minulých 10 letech pouze 4 filmy – Avatar (2009), Ženy v pokušení (2010), Anděl Páně 2 (2016) a nyní Bohemian Rhapsody (2018). Jsme rádi, že se opět objevil film, na který kinaři i diváci dlouho čekali, který se líbí všem, plní kina po celé republice a zájem o něj stále téměř neklesá. Proto ho i v únoru rádi několikrát opakujeme.

Z dalších novinek se nejvíce těšíme na třetí pokračování oblíbeného amerického animovaného filmu Jak vycvičit draka a druhé pokračování Lego příběhu. Do kin vstupují kromě Žen v běhu ještě další tři české tituly, vesměs komedie, někdy s hořkou přichutí – Na střeše, Léto s gentlemanem a Úhoři mají nabito. Natočili je známí čeští režiséři (a herec) J. Mádl, J. Adamec a V. Michálek.

Napětí si můžete užít ve dvou thrillerech a jednom akčním sci-fi. Budou to filmy Ticho před bouří, Úniková hra a Alita: Bojový anděl. Ti, kdo mají rádi artové filmy, mohou přijít na historický film Marie, královna skotská a především na úžasný snímek Roma mexického režiséra A. Cuaróna (Gravitace, Harry Potter a vězeň z Azcabanu). Roma přináší mimořádný filmový zážitek a je hlavním favoritem na letošního Oscara v kategorii Neanglicky mluvený film. Neodehrává se v Římě, jak by název mohl napovídat, ale v městské čtvrti Roma v Mexiko City, městě, kde se režisér narodil a žil až do 90. let minulého století.

Dvě středeční dopoledne vyplní pohádka Když draka bolí hlava a lehce hořká komedie Cena za štěstí.

Ani v únoru nebude chybět cestopisná přednáška. Pánové P. Chlum a P. Kvarda přijedou vyprávět o svých zážitcích z Číny, kde viděli snad všechna světově proslulá místa. Přednáška má název Divoká Čína a uvedeme ji v úterý 19. února 2019 od 18 hodin.

Věříme, že si z naší filmové nabídky vyberete, a těšíme se na vás v kině!