Tento měsíc vás pozveme do kina na šest novinek. Český film Modelář režiséra Petra Zelenky (Samotáři, Knoflíkáři, Ztraceni v Mnichově) je ze současné Prahy a vypráví příběh dvou kamarádů, provozujících půjčovnu dronů. V hlavních rolích uvidíte K. Hádka a J. Mádla. Další český film Chlap na střídačku je vztahová komedie o klasickém manželském trojúhelníku, kde se dvě ženy dobrovolně dělí o jednoho muže. V hlavních rolích vystupují I. Chýlková a J. Langmajer. Poslední den v měsíci budeme promítat strhující válečné drama 1917 známého britského režiséra S. Mendese (Americká krása, Skyfall, Spectre) o dvou vojácích, kteří dostanou zdánlivě nesplnitelný úkol.

Zbývající tři premiérové animované filmy jsou především pro děti. První je pokračováním úspěšného snímku Tlapková patrola a má název Tlapková patrola: Vždy ve střehu. Parta psích kamarádů se tentokrát zúčastní slavného automobilového závodu jako servisní tým. Další film má název Super mazlíčci. Zvířátka ve městě se musejí spojit proti robotům, kteří je mají nahradit. A do třetice to bude Ježek Sonic - dobrodružství mimozemského ježka, který má nejrychlejší nohy na světě, ale i tak se dostane do potíží.

Severská kinematografie bude u nás v únoru zastoupena islandským filmem Daleko od Reykjavíku. Je to snímek o vesnické chovatelce zvířat a jejím dramatickém boji o přežití s bezohledným farmářským družstvem. Italský dokument Ermitáž – síla umění jistě zaujme všechny, kdo se chtějí ve vysoké obrazové kvalitě podívat na výběr ze sbírek slavného petrohradského muzea výtvarného umění.

Po dvě středy dopoledne vám promítneme filmy Lví král (hlavně pro děti, které mají v prvním únorovém týdnu jarní prázdniny) a Špindl 2. Nebude chybět ani cestopisná přednáška – tentokrát na téma Skotsko a vystoupí s ní cestovatel Ctibor Košťál.