Letošní filmový červen je mimořádně bohatý na premiéry z oblasti filmů zaměřených především na děti a mládež, a tak je naše kino rádo nabídne jako dárek za vysvědčení koncem června a navíc první červencový víkend. Nejočekávanější jsou pokračování dvou animovaných komedií Auta 3 a Já, padouch 3. Akční sci-fi Transformers: Poslední rytíř je dokonce pátým pokračováním slavné série.

Ale ani jiné žánry nezůstanou stranou. Upozorňujeme vás především na historický film Smrtihlav, který se podobně jako nedávný Anthropoid věnuje tématu přípravy atentátu na Heydricha, ale navíc také samotné osobě říšského protektora, jeho životu a kariéře.  Velmi dojemný a působivý je slovenský film Pátá loď, vyprávějící o dívence, která unesla dvě miminka, aby získala iluzi rodiny. Film byl oceněn na loňském filmovém festivalu v Berlíně. Íránsko-francouzské drama Klient dostalo letos Oscara za nejlepší cizojazyčný film a rozhodně si ho nenechte ujít. Také životopisný polský film Poslední rodina má silný příběh a vysoké hodnocení filmových kritiků i diváků.

Milovníci hororů mohou přijít na snímky Uteč a Vetřelec: Covenant, fanoušci rockové hudby zase na dokumenty Super Duper Alice Cooper a Lemmy v rámci Rockfilmfestivalu.

Dvě středeční dopolední představení přinesou známé české filmy Masaryk a Zahradnictví: Rodinný přítel.

Místo cestovatelské přednášky vám tentokrát nabídneme přírodovědný dokumentární film Causa Carnivora o životě velkých šelem (vlk, medvěd, rys) v České republice a poté přednášku paní Aleny Fouskové, koordinátorky monitoringu vlků v CHKO Kokořínsko-Máchův kraj. Na tuto akci je vstup zdarma.

V červenci bude kino až do konce měsíce zavřené. Jeho pravidelný provoz začne znovu začátkem srpna.

Přejeme vám již v předstihu krásné prázdniny a dovolené se slunečným počasím a příjemnou pohodou!