V říjnu můžete přijít na nové české filmy různých žánrů. Uvedeme dva dokumenty – první s názvem Civilizace – dobrá zpráva o konci světa ukazuje, že zatím všechny civilizace zanikly a že ta naše by mohla být první výjimkou; druhý je o našem světovém lezci Adamu Ondrovi a jmenuje se Adam Ondra: Posunout hranice. Dále vás zveme na pohádku Princ Mamánek o princi, který ani v pozdní dospělosti nechce opustit rodný zámek a založit vlastní rodinu a je nakonec přinucen se osamostatnit, když ho otec král nemilosrdně pošle do světa. Scénář, režii, hudbu i hlavní roli ztvárnil herec Jan Budař a za kamerou stál vynikající Jan Malíř. Komedie M. Šmídmajera Za vším hledej ženu ukazuje, jak do krásných plánů zasahuje osud. Drama Spolu mělo premiéru na letošním MFF Karlovy Vary. Je to film o rodině s handicapovaným synem trpícím autismem. Přidáváme také pohled do života části současné mládeže ve filmu Banger, kde hlavními tématy jsou drogy a rap. Historický velkofilm Il Boemo vypráví životní příběh českého hudebního skladatele 18. století J. Myslivečka, který většinu svého života prožil v Itálii. Film bude také vyslán do soutěže o Oscara za Nejlepší neanglicky mluvený film. Animovaný slovensko-český snímek pro děti Websterovi ve filmu je o pavoučí rodince s každodenními radostmi i starostmi, která dokazuje, že nejpevnější síť je rodina.

Ze zahraničních filmů uvidíte např. vítězný film z letošního MFF v Cannes Trojúhelník smutku což je černá komedie o ztroskotané luxusní jachtě, kdy jediná, kdo se dokáže o ostatní postarat, je uklízečka a stává se tudíž nepostradatelnou a nejváženější. Umělecký dokument Raffael odhalen o renesančním malíři Raffaelovi je průřezem jeho tvorby z výstavy v Římě v r. 2020. Ještě přidáme britskou komedii Paní Harrisová jede do Paříže, což je o ženě, která si odvážně plní svůj sen, mít šaty od Diora.

 

Ve středu dopoledne budeme hrát dokument Planeta Praha a komedii Střídavka.

S nastupujícím podzimem začínají také cestopisné přednášky. Tou první bude Americký sen: Cesta za mé vlastní hranice a vystoupí mladý handicapovaný cestovatel a fotograf Jakub Greschl.

Těšíme se na vás v kině!