Nejvíce se můžete těšit na nový český film Srdce na dlani. Je to milá a laskavá komedie o lásce a srdíčkách na dlani, která si lidé nabízejí, když nechtějí být sami. V hlavních rolích uvidíte B. Polívku se synem Vladimírem, E. Balzerovou, M. Rumla či K. Svarinskou. Režisérem a scénáristou je M. Horský, kterého proslavila veleúspěšná komedie Ženy v běhu. Věříme, že i tento jeho film se vám bude líbit!

Další novinky jsou již zahraniční. Konečně můžeme uvést několikrát odkládaný snímek Kingsman: První mise, ve kterém se dovíte, jak vlastně tajná zpravodajská organizace Kingsman vznikla. Film Rezident Evil: Raccoon City je o městě zničeném farmaceutickou společností a o zlu, které se tam skrývá. V závěru měsíce můžete přijít na kriminální thriller Ulička přízraků známého mexického režiséra G. del Toro, ve kterém excelují B. Cooper a C. Blanchett.

Pro děti jsou připraveny hned tři novinky. Animovaná komedie Zpívej 2 je pokračováním dobrodružství zpívajících zvířátek. Další dva tituly jsou hrané. Dobrodružný rodinný film Velký červený pes Clifford vypráví o holčičce, která dostane od neznámého pána opuštěné štěně, a to má vyrůst tak moc, jak ho holčička bude mít ráda. A bude to opravdu hodně! Norská pohádka Dračí princezna je o dračím mláděti, které zabloudí do lidského světa právě o Vánocích. Vracíme se také k československé animované klasice a tou je Ferda Mravenec.

Na dvě dopolední středeční promítání uvedeme české filmy Zbožňovaný a Karel.

Cestopisná přednáška bude stejně jako v prosinci cyklistická a má název Na kole Afrikou. Vystupující Tadeáš Šíma však nebude závodit, ale bude se snažit vás seznámit s co nejvíce zajímavostmi, které na cestě Afrikou uviděl. Na tuto akci můžete přijít do kina v úterý 18. ledna 2022 od 18 hodin.

Vzhledem k velmi nízké návštěvnosti v posledních dvou měsících snižujeme v lednu počty promítacích dní – vynecháme dvě středeční večerní projekce.

Přejeme vám co nejúspěšnější nový rok 2022 a děkujeme vám za vaši podporu v nelehkých minulých letech!