Loňský rok byl z hlediska návštěvnosti pro naše kino rekordní – ve srovnání s rokem 2015 přišlo o polovinu více diváků, tedy celkem 14.482 (v roce 2015 to bylo 9.693). Je to úžasné číslo, o kterém se nám před třemi lety, kdy digitalizované kino začínalo, mohlo jen zdát! Děkujeme všem našim divákům za přízeň, kterou nám věnují, že si k nám našli a stále nacházejí cestu, že si vybírají právě naše kino k návštěvě filmů. Velmi nás to těší a máme z toho opravdu velkou radost!

V roce 2016 jsme odehráli celkem 284 pravidelných představení (bez školních projekcí  a letního kina), průměrná návštěvnost na nich byla 43 diváků. Proběhla jedna půlnoční premiéra ( Rogue One: Star Wars Story, 15. prosince 2016), jedna beseda s odborným filmovým poradcem (Anthropoid) a dva unikátní záznamy koncertů (KISS a Adele). V kině se konalo i několik nefilmových akcí - cestovatelské besedy a talkshow V jiném světě.

Nejvíce repríz jsme letos dali filmu Teorie tygra (13 projekcí od března do listopadu), který byl až do konce listopadu 2016 také nejnavštěvovanějším filmem (1.025 diváků). V prosinci však vstoupil do kin Anděl Páně 2 a rázem byl rekord překonán – jen za jediný měsíc přišlo na Anděla Páně 2 v 8 představeních 1.114 diváků! Naprosto neuvěřitelné tempo, ale rekordy jsou od toho, aby se překonávaly, a tak už se těšíme, kterému filmu se podaří toto číslo překonat…

Pohádka Anděl Páně 2 byla třešničkou na dortu loňského programu českých kin. Měla premiéru 1. prosince 2016 a k 1. lednu 2017 ji v České republice shlédlo 865.441 diváků!  Jak píše server kinobox.cz, Jiří Strach se k dvojce Anděla Páně přemlouval dlouhé roky. Nedávno se ale nechal slyšet, že třetí díl by realizoval jen v případě, že na dvojku přijde milion diváků... Je jasné, že se již teď můžeme těšit na třetí díl!

V našem kině to bylo již zmíněných 1.114 návštěvníků a můžeme se jen dohadovat, kam se tento počet posune po lednových a únorových reprízách. Pokud jste film zatím nestihli, přijďte! Věříme, že se vám pohádka bude líbit, je nesmírně lidská.

Přejme si v letošním roce hlavně dobré filmy, spokojené diváky a spolehlivou techniku!