Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi a určitě je budete chtít strávit také s dobrými filmy! Červnová nabídka je pestrá a snad si vybere každý. Mezi nejpřitažlivější novinky bude patřit česká romantická komedie Prezidentka režiséra R. Havlíka (Po čem muži touží 1 a 2, Bábovky) s A. Geislerovou a O. Vetchým v hlavních rolích. Očekávané další pokračování Jurského světa s názvem Jurský svět: Nadvláda je zakončením celé trilogie, kdy dinosauři a lidé bojují za přežití svého druhu. Česká komedie Kdyby radši hořelo je z prostředí malého vesnického hasičského sboru, který zaskočí údajný teroristický útok. Další česká komedie Pánský klub byla natočena podle stejnojmenné hry Divadla Na Jezerce a vypráví o pěti mužích, kteří „bojují“ se svými erotickými sny a touhami.

Pro děti jsou v červnu připravené dvě speciální novinky. První vstupuje do kin 1. června na Mezinárodní den dětí a je to česká pohádka Zakletá jeskyně. Druhá má premiéru v den rozdávání vysvědčení, tedy 30. června, a bude určitě vítaným dárkem dětem za jejich celoroční školní práci. Jsou to oblíbení animovaní Mimoni a padouch Gru ve filmu s názvem Mimoni: Padouch přichází. V našem kině film uvidíte již v předpremiéře v neděli 26. června a po představení na vás čeká také kostýmové překvapení!

Nabídneme vám také slovensko-český film Láska hory přenáší a akční zběsilou komedii ve stylu Vyšehrad: Fylm Tři tygři ve filmu: Jackpot. Čtyři hlavní představitele úspěšného internetového seriálu Tři tygři z let 2019-21 můžete nyní sledovat na cestě z Ostravy do Prahy za miliónovou výhrou.

Z dalších filmových žánrů se těšte na koncert skupiny Pražský výběr s názvem Pražský výběr – Symphony Bizarre, který byl natočen v r. 2016 v pražské O2 Aréně a kromě Pražského výběru v něm vystoupila spousta hostů. Milovníci silných motorek, vášně pro rychlost a překonávání limitů můžou přijít na dokument Plná 6 o jednom z našich nejlepších motocyklových závodníků na přírodních okruzích K. Holánovi. Zajímavý artový titul je rumunsko-český film Zázrak o pátrání po ztracené jeptišce.

Ve středu dopoledne budeme hrát dokument Jizerské hory, abyste případně měli inspiraci na výlety, a dále divácky oblíbený film ze zimních Krkonoš roku 1913 Poslední závod.

Na závěr ještě upozorňujeme na změnu promítacího plánu v červenci: hrajeme pouze v pátek a v sobotu vždy od 20 hodin. V sobotu 9. července kamenné kino nehraje, protože promítáme pod širým nebem u zámku snímek Vyšehrad: Fylm.

Přejeme všem krásné léto a těšíme se na vás v kině!