Deset dubnových premiérových uvedení v našem kině mluví za vše – distributoři posílají divákům další dávku filmů dlouho odkládaných „na lepší časy“. Ty skutečně přišly, ale pouze v souvislosti s ustupující pandemií. To, co zažíváme nyní, je mnohem horší, tím spíš, že kromě solidární finanční či jiné pomoci nešťastné Ukrajině nemůžeme nic dělat. Dotýkají se nás lidské i ekonomické dopady války, ale nenechme se ubíjet neustálými katastrofickými zprávami, choďme do kina či za jinou kulturou a sportem rozptýlit se a pobavit, vždyť žít neustále v negativních pocitech a strachu nelze. Jen když budeme zdraví, fyzicky i psychicky, můžeme tuto situaci zvládnout. Přejme si odvahu a sílu žit v současné realitě a věřme, že nastane zase normální mírová doba.

Z českých filmů vám v dubnu nabízíme kromě několika repríz Známých neznámých následující tituly. České kriminální drama Stínohra vás udrží v napětí téměř po celou dobu projekce. Je to film, ve kterém se hlavní hrdina musí vyrovnat se smrtí manželky, vlastním pocitem viny i vědomím, že pachatel zřejmě unikne trestu. Další snímky jsou vesměs komedie, mezi kterými vyniká svou extravagantností Vyšehrad: Fylm. Tato bláznivá komedie je satirou na stále trvající korupční fotbalové aféry a na zběsilá devadesátá léta, kdy se najednou všechno smělo. J. Štáfek zde exceluje v roli výstředního a problémového fotbalisty Laviho hrajícího za Slavoj Vyšehrad. Kdo jste fanoušky online seriálu Vyšehrad, nenechte si tuhle podívanou ujít! Film Po čem muži touží 2 těží z úspěchu prvního dílu. Tento navazující snímek má stejné hlavní herecké obsazení, pouze žena (A. Polívková) se převtělí v muže, kterým byl původně J. Langmajer.

Zahraniční nabídka nových filmů je tentokrát větší než česká. Duben zahájíme americkou romantickou komedií Ztracené město s hereckými hvězdami (S. Bullock, B. Pitt, D. Radcliffe, Ch. Tatum). Navážeme akční marvelovkou Morbius a dále oblíbeným animovaným snímkem pro děti (i dospělé) Ježek Sonic 2. Následovat bude třetí pokračování Fantastických zvířat s názvem Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství. V polovině dubna vstoupí do kin drsný historický thriller z Islandu 10. století Seveřan s A. Skarsgardem a N. Kidman v hlavních rolích. Před třemi lety zažila Francie jednu z nejtragičtějších událostí novodobé historie – požár pařížské katedrály Notre-Dame.  Známý francouzský režisér J. J. Annaud natočil strhující drama o této katastrofě s názvem Notre-Dame v plamenech, kde ukazuje příčiny požáru i zoufalý boj za záchranu památky. Pro děti je ještě připraven animák Zlouni, který budeme hrát dopoledne na Velikonoční neděli 17. dubna.

Pro středeční dopoledne jsme vybrali divácky velmi oblíbené komedie Srdce na dlani a Mimořádná událost.

Uvádíme také film, který postoupil mezi posledních pět nominací na Oscara 2022 v kategorii Nejlepší zahraniční film. Je to norský snímek Nejhorší člověk na světě a to, zda uspěl, jsme v době zveřejnění tohoto článku ještě nevěděli (vyhlášení Oscarů bude 27. března 2022). Přijďte se na něj podívat a držte mu palce!

Ještě upozorňujeme na speciální promítací čas v sobotu 30. dubna 2022, tedy na čarodějnice. Aby diváci nemuseli „obětovat“ kino ohňovým vatrám či naopak, budeme hrát magickou českou komedii Betlémské světlo odpoledne od 16.30 hodin.

Přejeme vám krásné jaro a děkujeme vám za přízeň, kterou jste po skončení covidových omezení našemu kinu svou zvýšenou návštěvností projevili! Těšíme se na vás i nadále!