Městské kino zažilo v úterý 4. dubna 2017 vpodvečer jednu z nejúžasnějších cestopisných přednášek v jeho historii. Česká expedice kolem světa, kterou absolvovali v oranžové škodovce Kateřina Dvořáková a Ladislav Bezděk, přilákala "jenom" 41 diváků, ale všichni odcházeli po více jak 3 hodinách nadšení se slovy uznání a díků k vystupující dvojici. Láďa s Kačkou byli ve svém povídání strhující, vtipní a nesmírně poutaví a vyzařovala z nich partnerská pohoda, která se přenášela i na diváky. Díky své milé bezprostřednosti navázali velice rychle kontakt s posluchači a tak není divu, že po dvouapůlhodinovém vyprávění doplněném fotografiemi a videi ještě další hodinu odpovídali na dotazy.

Jejich víc jak dvouletá výprava zahrnovala 50 zemí a zážitků, dobrodružství a poznatků bylo tedy spousta. Ze všech zmiňme aspoň "adrenalinovou" cestu Afrikou s prasklým předním sklem až na samý jih či náhodné setkání uprostřed mongolské pouště s Mongolkou plynně hovořící česky. 

Naši hosté byli milí, skromní, přátelští lidé, nadšení cestovatelé a skvělí vypravěči. Patří jim náš dík a úcta a věříme, že je v našem kině ještě někdy přivítáme.