Česká kinematografie připravila dva nové filmy s vánoční tématikou i názvem – Přání Ježíškovi a Vánoční příběh. Žánrově jsou to komedie pro celou rodinu a natočily je ženy, již známé režisérky, Marta Ferencová (Všechno nebo nic, Příliš osobní známost) a Irena Pavlásková (Čas dluhů, Fotograf). Pro fanoušky fantasy je tu pak další marvelovka i s novými superhrdiny s názvem Eternals.

V nabídce máme dva neuvěřitelně silné příběhy, které si nenechte ujít. První je koprodukční snímek Zpráva, což je válečné drama podle skutečného hrdinského činu. Dvěma českým židovským vězňům se podařilo v r. 1944 uprchnout z Osvětimi a dostat se až do Československa, aby tu mohli předat zprávu o páchaných hrůzách. Tento dokument byl použit po válce v norimberském procesu. Druhým je historický film ze středověké Francie Poslední souboj, natočený také podle skutečné události.

Pro děti jsme připravili tři nové animované filmy – Seal Team: Pár správných tuleňů, Addamsova rodina 2, což je pokračování dobrodružství známé strašidelné rodinky, a Encanto, což je kouzelné městečko, kde se každé dítě rodí s nějakou mimořádnou schopností – kromě dívenky Mirabel…

Dvě středeční dopoledne budeme hrát snímky Deníček moderního fotra a Zátopek. Přidáváme i třetí středeční dopolední projekci, a to o státním svátku 17. listopadu – hrát budeme dokument Karel, hlavně pro ty, kterým se nehodí večerní promítací časy.

Po dvou letech přinášíme konečně také Filmové překvapení – tajný film, jehož název se dozvíte až v kinosále. Nebude chybět ani cestopisná přednáška Křížem krážem Balkánem s cestovatelem a známým fotografem Ctiborem Košťálem v úterý 9. listopadu 2021 od 18 hodin. Při té příležitosti bude v prodeji nástěnný kalendář jeho fotografií z Krkonoš s názvem Krkonoše s příběhem 2022.

Ještě upozorňujeme, že na 1. adventní neděli, 28. listopadu 2021, bude kino promítat pro děti pouze dopoledne od 10 hodin.

Těšíme se na vás v kině!