Tento měsíc je nabitý žhavými novinkami a filmy, které uvádíme poprvé.

V premiérovém termínu uvidíte česko-britský historický film Anthropoid, který byl velmi úspěšný na letošním MFF Karlovy Vary. V celosvětové premiéře zahajoval celý festival a ve všech třech projekcích byl beznadějně vyprodán. Při jeho repríze ve čtvrtek 27. října bude projekce v našem kině doplněna besedou s odborným vojenským poradcem a účastníkem natáčení panem Pavlem Kmochem.

Dalším dobrodružným filmem z žánru fantasy je Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho režisérem je Tim Burton a vypráví o dětech se zvláštními schopnostmi, kvůli kterým se skrývají na opuštěném ostrově. Pro děti a mládež je také určený dobrodružný animovaný snímek Kubo a kouzelný meč o chlapci, který v magické samurajské zbroji zažene záhrobní démony. Pro náročné diváky uvádíme vítězný film letošního karlovarského festivalu Rodinné štěstí.

Premiéry tří českých filmů přinesou dobrou zábavu a věříme, že i kvalitu. Jsou to české komedie Instalatér z Tuchlovic (režie T. Vorel), Bezva ženská na krku (autorská dvojice Hoffman – Vejdělek) a animovaný film Lichožrouti o postavičkách, které se živí ponožkami, a proto lidem neustále jedna chybí…

Thriller Smrt ve tmě (v originále Nedýchej) je film, u kterého diváci opravdu napětím nedýchají. Podobně jako v hororu Zhasni a zemřeš i nyní přináší tma smrt, ale tentokrát z rukou agresivního slepce s vynikajícím sluchem.  Podobně napínavé je mrazivé mysteriózní drama Dívka ve vlaku, často srovnávané s úspěšným krimifilmem Zmizelá z roku 2014. V tomto filmu však po zmizelé ženě nepátrá její muž, ale dívka z vlaku.

V našem kině uvidíte také poslední zfilmovaný román Dana Browna Inferno, který stejně jako Šifra Mistra Leonarda a Andělé a démoni přináší akci, strhující děj a neustálé napětí. V hlavní roli Roberta Langdona bude opět Tom Hanks. Remake známého westernu Sedm statečných s novými herci, ale stejnou zápletkou, bude drsnější než nejslavnější verze z r. 1960, ale věříme, že nadchne diváky podobně. Až poslední novinka přinese trochu klidu a uvolnění – bude to francouzsko-čínská komedie Já, kocour o muži, který si teprve v kůži kocoura uvědomuje, jakou cenu má pro něj láska jeho rodiny.

V říjnu vás pozveme do kina také na cestopisnou přednášku Pavly Bičíkové s názvem Sicílie a Liparské ostrovy. Paní Pavla žije s rodinou na Kozákově, miluje Český ráj a ráda putuje nejen po naší vlasti, ale i po celém světě. Procestovala Himálaj, Island, Laponsko a mnoho dalších zemí. U nás v Mnichově Hradišti bude vyprávět o jižní Evropě. Přednáška se koná v úterý 25. října 2016 od 18.30 h a bude doplněna dataprojekcí. Vstupenky za 90 Kč můžete zakoupit v Klubu na náměstí či v kině.

Ve dnech 7. a 8. října 2016 budou v Česku probíhat volby do krajských zastupitelstev a do jedné třetiny Senátu. Kino v Mnichově Hradišti je volebním místem, a proto v pátek 7. října 2016 nebudeme promítat.

Přejeme příjemný podzim a věříme, že prodlužující se večery a naše filmová nabídka vás přilákají do kina!