V květnu vstoupí na česká filmová plátna poprvé legendární postavičky Pokémonů v hraném filmu Pokémon: Detektiv Pikachu. Rozliční Pokémoni tu žijí bok po boku s lidmi a vzájemně si pomáhají. Dále v premiéře uvidíte nový slovenský thriller režiséra P. Bebjaka Trhlina o tajemném mizení lidí ve slovenských horách a další filmové zpracování pohádky o Aladinovi a džinovi z lampy s názvem Aladin. Promítneme vám také třetí pokračování kriminálky John Wick 3 s K. Reevesem v hlavní roli.

Pro děti a mládež zařazujeme fantasy Shazam! o 14letém chlapci, který v sobě objevuje superhrdinské schopnosti, a dobrodružný příběh z jihoafrické rezervace Mia a bílý lev. Velmi silný dramatický příběh nabízí film Nikdy neodvracej zrak o německém výtvarníkovi, jehož tvorbu kromě vlastních traumat ovlivní i nacistická minulost jeho tchána.

Oba květnové státní svátky připadají na středu, zařazujeme tedy na oba dny i dopolední promítání1. května pro děti Putování se sobíkem a 8. května pro dospělé Skleněný pokoj. Další dopolední projekce vám přinese hudební film Zrodila se hvězda.

V pátek 10. května kino nebude promítat – pozveme vás od 17 do 22 hodin na den otevřených dveří v rámci Muzejní noci. Zájemcům ukážeme promítací kabinu, promítneme ukázku z historické promítačky 35milimetrových filmů, povíme něco z historie kina.

Zároveň v tento den zahajujeme výstavu fotografií mnichovohradišťského studenta Dana Razáka ve vestibulu kina. Tématem je příroda a historické památky. Výstavu si můžete prohlédnout v době provozu pokladny až do konce června.

Přejeme krásné jaro a i přes dlouhé dny a hezké počasí přijďte večer k nám na dobrý film!